Los kołem się toczy……

Los kołem się toczy……

Pod takim tytułem 11 października 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z Edwardem Michalczykiem, na które przybyli czytelnicy biblioteki, członkowie Koła Emerytów i Rencistów ZNP z terenu powiatu opolskiego, młodzież z opolskich szkół średnich, oraz bibliotekarze.DSC_0108

DSC_0148

DSC_0151

Spotkanie zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna wspólnie Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu Lubelskim w ramach cyklu „ Z poezją w Bibliotece….”, który ma na celu zachęcić twórców poezji tworzonej niejednokrotnie do szuflady, aby podzielili się swoją pasją z innymi.DSC_0164

Popłynęła, więc rymów rzeka łącząc pokolenia. Wiersze autorstwa pana Edwarda Michalczyka czytali zarówno jego koleżanki i koledzy z Koła Emerytów i Rencistów ZNP jak też młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim. Gościem honorowym spotkania był Piotr Wysocki -aktor Teatru Osterwy w Lublinie, który na zakończenie spotkania interpretował wiesz „Kobieta”.

DSC_0167

Podczas spotkania panowała fantastyczna atmosfera, emerytowani nauczyciele oraz młodzież szkół średnich w niesamowity sposób i z ogromnym wzruszeniem oraz humorem i werwą czytali poezje opowiadającą o miłości, ludzkim losie, pięknem przyrody i historii.

Organizatorzy mają nadzieję, że wspólnie spędzony czas, przy „dużej dawce poezji” nie był czasem straconym i każdy z uczestników wyszedł ze spotkania napełniony pozytywną energią. W planach są już kolejne spotkania, które będą promować i propagować regionalną twórczość w dziedzinie poezji łącząc pokolenia i zaszczepiając wśród młodych ludzi chęć poznania, ale i tworzenia poezji, ponieważ:

„ Poezja, po to istnieje, aby pięknem karmić ludzkiego ducha, zarówno w godzinie wzniosłego wybuchu radości istnienia, jak i w chwili najgłębszej udręki, a nawet śmierci….”.

Wszystkim obecnym na spotkaniu bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Panu Edwardowi Michalczykowi gratulujemy i życzymy wielu lat owocnej pracy i kolejnych tomików poezji, które będą lekarstwem dla naszych dusz…..

Download PDF