III edycja rajdu organizowanego w ramach „Odjazdowego Bibliotekarza w Powiecie Opolskim”

Odjazdowy Bibliotekarz LOGO 120pxJuż po raz trzeci Bibliotekarze i Czytelnicy Powiatu Opolskiego pojadą rowerami biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Organizatorem rajdu jest Powiatowa Biblioteka Publiczna przy wsparciu Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z /s w Poniatowej oraz Bibliotek Publicznych Powiatu Opolskiego.
Jest to rajd rowerowy dla wszystkich kochających książki i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Program Rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz – w Powiecie Opolskim”, który odbędzie się 02.06.2018 r. zaplanowano tak aby trasa była ciekawa i interesująca a zarazem możliwa do pokonania dla wszystkich rowerzystów mniej i bardziej doświadczonych.
W tym roku połączono akcję „Odjazdowego Bibliotekarza” z Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dlatego będziemy pokonywać szlaki rowerowe powiatu opolskiego odwiedzając miejsca pamięci narodowej w Opolu Lubelskim, Wilkowie i Karczmiskach.
W tym roku na szlaku spotyka się trzy grupy, które wyjeżdżają z trzech miejsc i spotykają się na Grodzisku w Żmijowiskach. Rozpoczniemy ok. godziny 10.30. Zbiórki uczestników odbędą się:
1 grupa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowie;
2. grupa GB i DK w Karczmiskach;
3. grupa MGBP w Opolu Lubelskim.
Każda z grup ma opracowaną swoją trasę przejazdu, oraz wybrane miejsca pamięci do odwiedzenia. Wszyscy uczestnicy spotykają się na Grodzisku w Żmijowiskach, gdzie dzięki uprzejmości Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, będzie można rozpalić ognisko, przy którym mamy nadzieję uczestnicy spędzą wiele niezapomnianych chwil. Organizatorzy dla uczestników rajdu, przygotują poczęstunek oraz różnego rodzaju gry i zabawy terenowe, będą nagrody i niespodzianki. Bez wątpienia dużą atrakcją dla uczestników będzie pokaz historycznej grupy rekonstrukcyjnej „ Nasza Historia” z Opola Lubelskiego.
Przeprowadzona zostanie również akcja tzw. bookcrossingu-czyli wymiany książek. Uczestnicy rajdu wezmą do swoich plecaków po jednej przeczytanej już książce i w czasie rajdu wymienią ją na inną lub przekażą dalej zgodnie z ideą bookcrossingu – że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane….
Około godziny 14.30, planowany jest wyjazd z Grodziska w Żmijowiskach i powrót do miejsc startu- Wilków, Karczmiska, Opole Lubelskie. Godzina 16.00, zakończenie rajdu.
Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z PBP w Opolu Lubelskim ( tel. 81 827 20 61);   Gminną Biblioteką Publiczną w Wilkowie ( tel. 81 828 15 59); Gminną Biblioteką i Domem Kultury w Karczmiskach ( te. 81 828 70 69). Informację o rajdzie można również uzyskać we wszystkich bibliotekach publicznych powiatu.

Do zobaczenia na szlaku!!!

Download PDF