Na Nowy Rok- nowe propozycje czytelnicze

Na Nowy Rok- nowe propozycje czytelnicze

Miło nam poinformować państwa, że WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie otrzymała dofinansowanie z II naboru do programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2020” na zakup dostarczania publikacji drogą elektroniczną.

Podpisana została umowa z firmą Legimi na mocy której biblioteki będą miały dostęp do 2 638 888 stron na 1 rok (lub do wyczerpania limitu) z dostępem do 63 000 tytułów ebooków i 4 500 audiobooków.

Po konsultacjach ustalono , że każda z bibliotek powiatowych otrzyma na początek 20 kodów, kody są ważne przez 30 dni od zalogowania. Po miesiącu ocenimy jak jest wykorzystywany ten limit i ewentualnie będziemy go zwiększać.

Nasza Biblioteka Powiatowa otrzymała 20 kodów.

Bardzo prosimy zainteresowanych czytelników oraz biblioteki miejskie i gminne o zgłaszanie się do PBP w Opolu Lubelskim w celu uzyskania kodów aktywacyjnych.

Procedura korzystania  po otrzymaniu kodu od PBP wygląda następująco:

Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie

http://www.legimi.pl/wbp_lublin  podając otrzymany w Bibliotece kod aktywacyjny, musi się zarejestrować i po otrzymaniu od Legimi maila aktywującego ściągnąć aplikację na konkretny nośnik, z którego będzie korzystał (komputer, tablet, iphone, itp.). Kod ważny jest przez 30 dni od dnia jego aktywacji. Po upływie tego czasu można zwrócić się do Biblioteki po nowy. Kody będą wydawane wyłącznie czytelnikom Biblioteki posiadającym aktywną kartę lub bibliotekom , które założą u nas konto czytelnika .  Pozdrawiamy i zachęcamy do współpracy tysiące tytułów w wersji elektronicznej czeka na Państwa.

” Zrealizowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Download PDF