Podsumowanie Powiatowego Konkursu Wiedzy

Podsumowanie powiatowego konkursu wiedzy dla dzieci i młodzieży , który odbył się w ramach Programu „ Patriotyzm Jutra – edycja 2022” pod tytułem „ Ocalić od zapomnienia – miejsca pamięci narodowej Opolskiego Powiśla” miało miejsce 28 listopada 2022 roku w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach.

logo Pariotyzm jutra

Konkurs ogłosiła Powiatowa Biblioteka Publiczna przy współpracy Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskimi, bibliotekami publicznymi oraz szkołami powiatu opolskiego.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy historycznej o miejscach pamięci narodowej Opolskiego Powiśla, rozbudzenie świadomości społecznej na temat wydarzeń historycznych, które miały miejsce na tych terenach i ocalenie od zapomnienia miejsc pamięci narodowej.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Opolski Dariusz Piotrowski.

DSC_0705

 

IMGP4831

W ramach konkursu do organizatorów wpłynęło 205 prac, które zostały sprawdzone przez komisje konkursową. Wyłoniono 28 laureatów. Oto ich nazwiska:

Lena Kosińska,

Oskar Kosiński ,

Marta Kania,

Agata Prościńska,

Barbara Kramek,

Malwina Dziwisz,

Weronika Dziwisz,

Jagoda Malan,

Amelia Szałas,

Jan Rzeźnik,

Jacek Turski,

Zofia Stefanek,

Patrycja Kowalczyk,

Adrian Selma,

Maja Stępiń,

Adrian Ciosek,

Krzysztof Izydorczyk,

Zofia Plak,

Martyna Ziólkowska,

Maja Kosik,

Aleksandra Giza,

Arletta Radkowiak,

Natalia Chojnacka,

Julia Zyska,

Zuzanna Sonecka,

Natalia Giza,

Aleksandra Firlej.

 

Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „ Patriotyzm Jutra – edycja 2022” oraz przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Bibliotekę Publiczna w Opolu Lubelskim.

Konkurs Wiedzy 2022

 

 

 

Download PDF